Europejski Fundusz Rolny na Rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie. Operacja pn. Prowadzenie strony internetowej na potrzeby realizacji LSR, w tym w szczególności zamieszczania na tej stronie Planu Komunikacji współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach działania M19 Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach Inicjatywy LEADER Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020, poddziałanie 19.4 Wsparcie na rzecz kosztów bieżących i aktywizacji
Zespół badawczy projektu „Ruralization” oraz Lokalna Grupa Działania „Partnerstwo Kaczawskie” zaprasza na Spotkanie informacyjno konsultacyjne na temat:
W czwartek 7 października 2021r. odbyło się w Krotoszycach spotkanie informacyjno-konsultacyjne pn. „Lokalne Kryteria Wyboru na rzecz rozwoju marki lokalnej - Geopark Kraina Wygasłych Wulkanów”. W wydarzeniu udział wzięli członkowie Zarządu Stowarzyszenia LGD Partnerstwo Kaczawskie, członkowie Rady LGD oraz pracownicy biura LGD. Spotkanie poprowadziła pani Gabriela Męczyńska – Dyrektor biura LGD oraz pani Julia Tarkowska z Akademii Zaciekawienia.
Stowarzyszenie „Lokalna Grupa Działania Partnerstwo Kaczawskie” zaprasza na Spotkanie informacyjno-konsultacyjne dla mieszkańców LGD, w szczególności dla członków Zarządu i Rady oraz Zespołu ds. aktualizacji LSR pn. „Lokalne Kryteria Wyboru na rzecz rozwoju marki lokalnej - Geopark Kraina Wygasłych Wulkanów”.
Stowarzyszenie LGD Partnerstwo Kaczawskie rozpoczęło we wrześniu realizację operacji własnej nr 6/2020/OW „Dumni z Krainy Wygasłych Wulkanów – edukacja regionalna w szkołach Partnerstwa Kaczawskiego”. Program obejmie swym zasięgiem po dwie szkoły z każdej z 14 gmin z obszaru LGD.
Celem programu jest zwiększenie świadomości uczniów na temat Krainy Wygasłych Wulkanów oraz budowanie lokalnej tożsamości w oparciu o regionalne dziedzictwo przyrodnicze i kulturowe.
W dniach 20-23 na terenie naszego Partnerstwa odbywała się misja ewaluacyjna dotycząca włączenia Geoparku Kraina Wygasłych Wulkanów do Światowej Sieci Geoparków UNESCO. Stowarzyszenie Kaczawskie, po opracowaniu inwentaryzacji naukowej geostanowisk, sfinansowanej min. ze środków naszej Strategii w ramach Inicjatywy Leader, wspólnie z interesariuszami Geoparku (min. nasze Stowarzyszenie „Lokalna Grupa działania Partnerstwo Kaczawskie”) wysłało naszą aplikację do siedziby UNESCO w Paryżu. Po półtorej roku od złożonego wniosku przyjechało do nas dwóch przedstawicieli Światowej Sieci Geoparków UNESCO: Ilias Valiakos z Grecji i Margaretha Roelfs z Holandii, którzy mieli za zadanie ocenić w terenie walory geologiczne, kulturowe, edukacyjne oraz poziom współpracy w Górach i na Pogórzu Kaczawskim.