Europejski Fundusz Rolny na Rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie. Operacja pn. Prowadzenie strony internetowej na potrzeby realizacji LSR, w tym w szczególności zamieszczania na tej stronie Planu Komunikacji współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach działania M19 Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach Inicjatywy LEADER Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020, poddziałanie 19.4 Wsparcie na rzecz kosztów bieżących i aktywizacji

Wdrażaj z nami lokalną strategię rozwoju na lata 2023-2027

Stowarzyszenie "Lokalna Grupa Działania Partnerstwo Kaczawskie" jest członkiem oraz współpracuje:

- w ramach Światowego Geoparku UNESCO Kraina Wygasłych Wulkanów

- w ZWIĄZKU STOWARZYSZEŃ "DOLNOŚLĄSKA SIEĆ PARTNERSTW LGD" 

- z Polskią Siecią LGD

- w Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich

Zapraszamy do obejrzenia naszego nowego spotu promocyjnego udostępnionego w dniu włączenia naszego Geoparku do Światowej Sieci Geoparków UNESCO - 27 marca 2024r. - tutaj

 

PUNKT INFORMACYJNO-KONSULTACYJNY  ds. Lokalnej Strategii Rozwoju na lata 2023-2027

Informacje o nowej strategii - założenia i dokumenty - znajdują się w zakładce Nowa LSR na lata 2023-27 - tutaj

Informujemy, że w siedzibie Stowarzyszenia "Lokalna Grupa Działania Partnerstwo Kaczawskie" w Mściwojowie 54 prowadzony jest punkt konsultacyjny dla potencjalnych beneficjentów Lokalnej Strategii Rozwoju na lata 2023-2027.

Zapraszamy mieszkańców z obszaru działania LGD Partnerstwo Kaczawskie (gmina: Bolków, Krotoszyce, Legnickie Pole, Męcinka, Mściwojów, Paszowice, Pielgrzymka, Ruja, Świerzawa, Wądroże Wielkie, Zagrodno, Złotoryja wiejska, Miasto Wojcieszów, Miasto Złotoryja) do odwiedzenia punktu informacyjno - konsultacyjnego.

Punkt konsultacyjny dla potencjalnych beneficjentów otwarty w poniedziałek, wtorek i czwartek w godzinach: 9.00 - 14.00  a w trakcie ogłoszenia naboru wniosków CODZIENNIE! Uwaga!  W związku z dużym zainteresowaniem prosimy o telefoniczną rezerwację terminu - 76 8728718.

Skarby Ziemi odnalezione!

2013-04-25 (4234 dni temu)

W słoneczny poniedziałek 22 kwietnia br. piętnastoosobową grupą rozpoczęliśmy w Wojcieszowie naszą wyprawę w poszukiwaniu Skarbów Ziemi. Pani Aleksandra Jaźwa i Pani Jolanta Sieniuć z firmy Ative Trip z Wojcieszowa przygotowały dla uczestników krótką prelekcję, która pozwoliła dokładnie zapoznać się ze skałami i minerałami występującymi na terenie Gór i Pogórza Kaczawskiego.

Szkolenie pn. „Finanse w organizacji pozarządowej” 23 kwietnia 2013 r., Mściwojów

2013-04-17 (4243 dni temu)

Stowarzyszenie „Lokalna Grupa Działania Partnerstwo Kaczawskie” zaprasza mieszkańców z obszaru LGD (gminy: Paszowice, Mściwojów, Męcinka, Świerzawa, Pielgrzymka, Krotoszyce, Wądroże Wielkie, Bolków, Zagrodno, Złotoryja wiejska, miasto Wojcieszów) będących członkami organizacji pozarządowych i grup nieformalnych zainteresowane rozwojem swojej organizacji i prawidłowym jej funkcjonowaniem, aktywnie działające w swojej miejscowości i regionie, do udziału w szkoleniu pn. Finanse w organizacji pozarządowej.

Fotorelacja ze szkolenia "Kraina Wygasłych Wulkanów" to trzeba zobaczyć"

2013-04-16 (4244 dni temu)

Przedstawiamy Państwu fotorelację ze szkolenia objazdowego „Kraina Wygasłych Wulkanów –
to trzeba zobaczyć”, które odbyło się 13 kwietnia 2013 r. Naszym przewodnikiem był Edward Wiśniewski – znany i doświadczony przewodnik PTTK – laureat międzynarodowej Fundacji POLCUL. To z jego inicjatywy powstał Park Krajobrazowy „Chełmy”, ścieżka dydaktyczna „Wąwóz Myśliborski” i Centrum Ekologiczne w Myśliborzu, gdzie jest wykładowcą. To on wytyczył w naszym regionie najważniejsze szlaki turystyczne z elementami historycznymi, min. „Szlak Wygasłych Wulkanów”, „Szlak Cystersów”, „Szlaki Bitew”, „Szlak Napoleoński”.

Nabór wniosków Działaj Lokalnie VIII edycja

2013-04-02 (4258 dni temu)

Stowarzyszenie Kaczawskie z dniem 2 kwietnia 2013 ogłasza nabór wniosków do Programu „Działaj Lokalnie” na terenie Partnerstwa Kaczawskiego.

W VIII edycji Programu „Działaj Lokalnie” wspierane będą projekty, które inicjują współpracę mieszkańców na rzecz dobra wspólnego. Konkurs jest prowadzony z myślą o organizacjach pozarządowych oraz grupach nieformalnych, które podejmują wspólny wysiłek, aby w ich społecznościach żyło się lepiej.