Europejski Fundusz Rolny na Rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie. Operacja pn. Prowadzenie strony internetowej na potrzeby realizacji LSR, w tym w szczególności zamieszczania na tej stronie Planu Komunikacji współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach działania M19 Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach Inicjatywy LEADER Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020, poddziałanie 19.4 Wsparcie na rzecz kosztów bieżących i aktywizacji

Wdrażaj z nami lokalną strategię rozwoju na lata 2023-2027

Stowarzyszenie "Lokalna Grupa Działania Partnerstwo Kaczawskie" jest członkiem oraz współpracuje:

- w ramach Światowego Geoparku UNESCO Kraina Wygasłych Wulkanów

- w ZWIĄZKU STOWARZYSZEŃ "DOLNOŚLĄSKA SIEĆ PARTNERSTW LGD" 

- z Polskią Siecią LGD

- w Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich

Zapraszamy do obejrzenia naszego nowego spotu promocyjnego udostępnionego w dniu włączenia naszego Geoparku do Światowej Sieci Geoparków UNESCO - 27 marca 2024r. - tutaj

 

PUNKT INFORMACYJNO-KONSULTACYJNY  ds. Lokalnej Strategii Rozwoju na lata 2023-2027

Informacje o nowej strategii - założenia i dokumenty - znajdują się w zakładce Nowa LSR na lata 2023-27 - tutaj

Informujemy, że w siedzibie Stowarzyszenia "Lokalna Grupa Działania Partnerstwo Kaczawskie" w Mściwojowie 54 prowadzony jest punkt konsultacyjny dla potencjalnych beneficjentów Lokalnej Strategii Rozwoju na lata 2023-2027.

Zapraszamy mieszkańców z obszaru działania LGD Partnerstwo Kaczawskie (gmina: Bolków, Krotoszyce, Legnickie Pole, Męcinka, Mściwojów, Paszowice, Pielgrzymka, Ruja, Świerzawa, Wądroże Wielkie, Zagrodno, Złotoryja wiejska, Miasto Wojcieszów, Miasto Złotoryja) do odwiedzenia punktu informacyjno - konsultacyjnego.

Punkt konsultacyjny dla potencjalnych beneficjentów otwarty w poniedziałek, wtorek i czwartek w godzinach: 9.00 - 14.00  a w trakcie ogłoszenia naboru wniosków CODZIENNIE! Uwaga!  W związku z dużym zainteresowaniem prosimy o telefoniczną rezerwację terminu - 76 8728718.

Spotkanie "Bądźmy aktywni" w Wądrożu Wielkim w ramach operacji własnej "Kaczawska inicjatywa"

2019-03-06 (2092 dni temu)

Zapraszamy do udziału w kolejnym wydarzeniu w ramach realizacji operacji własnej p.n. „Kaczawska inicjatywa szansą na aktywizację i integrację osób zagrożonych wykluczeniem społecznym”

Trzecie z czternastu wydarzeń - spotkanie wprowadzajaco - warsztatowe p.n. „Bądźmy aktywni”, odbędzie się we wtorek 12.03.2019r. w godz. 10.00 – 14.00 w Świetlicy Wiejskiej w Wądrożu Wielkim.

Szkolenie w Czaplach

2019-03-06 (2092 dni temu)

W dniu 5 marca br. odbyło się w Czaplach szkolenie informacyjne przygotowujące do aplikowania o wsparcie w ramach Działania 19.2 "Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach Inicjatywy LEADER” dla przedsięwzięć: 3.1. Rozwój ogólnodostępnej i niekomercyjnej infrastruktury turystycznej, rekreacyjnej i kulturalnej i 3.5. Inicjatywy nakierowane na tworzenie i rozwój produktów i usług wykorzystujących zasoby lokalne Krainy Wygasłych Wulkanów. Szkolenie przeznaczone było dla instytucji (organizacji pozarządowych, oraz kościelnych osób prawnych) z terenu Gmin: Bolków, Krotoszyce, Legnickie Pole, Męcinka, Mściwojów, Paszowice, Ruja, Wądroże Wielkie, Pielgrzymka, Świerzawa, Zagrodno, Złotoryja – Gmina Wiejska oraz miasta Wojcieszów i Złotoryja, które chcą aplikować o środki z LGD.

Informacja

2019-03-05 (2093 dni temu)

W dniu 5 marca br. biuro LGD czynne bedzie do godz. 11.00, w związku z wyjazdem pracowników do Czapli, na organizowane przez LGD Partnerstwo Kaczawskie szkolenie.

Kraina Wygasłych Wulkanów jako atrakcja Targów Turystycznych we Wrocławiu

2019-03-04 (2094 dni temu)

W dniach od 1 do 3 marca br. odbyła się 11. edycja Międzynarodowych Targów Turystyki i Czasu Wolnego na wrocławskim Stadionie. Stowarzyszenie „Lokalna Grupa Działania Partnerstwo Kaczawskie” otrzymało do dyspozycji stoisko pod szyldem Dolnego Śląska, dzięki czemu przez trzy dni mogliśmy promować Krainę Wygasłych Wulkanów, nasze lokalne atrakcje, zabytki, ofertę warsztatową, ofertę noclegową i gastronomiczną oraz Sudecką Zagrodę Edukacyjną w Dobkowie.
W ciągu trzech dni stoisko obsługiwali: Marta i Maciej Zawierucha z Zielonego Laboratorium z Rzeszówka, Alicja Lamparska współpracująca z Zamkiem Grodziec, Marzena Biernat i Damian Sadowski z Sudeckie Zagrody Edukacyjnej w Dobkowie, Ewelina i Marzena Szkutnik z Czapli – Wioski piasku i kamienia, a także pracownicy biura LGD – Gabriela Męczyńska i Marta Cieślak.