Europejski Fundusz Rolny na Rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie. Operacja pn. Prowadzenie strony internetowej na potrzeby realizacji LSR, w tym w szczególności zamieszczania na tej stronie Planu Komunikacji współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach działania M19 Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach Inicjatywy LEADER Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020, poddziałanie 19.4 Wsparcie na rzecz kosztów bieżących i aktywizacji

Geopark Kraina Wygasłych Wulkanów atrakcją Targów Turystycznych we Wrocławiu

2020-03-02 01:52

W dniach od 28 lutego do 1 marca br. odbyła się 12. edycja Międzynarodowych Targów Turystyki i czasu wolnego na wrocławskim Stadionie. Stowarzyszenie „Lokalna Grupa Działania Partnerstwo Kaczawskie” otrzymało do dyspozycji stoisko pod szyldem Dolnego Śląska, dzięki czemu przez trzy dni mogliśmy promować Geopark Kraina Wygasłych Wulkanów, nasze lokalne atrakcje, zabytki, ofertę warsztatową, ofertę noclegową i gastronomiczną oraz Sudecką Zagrodę Edukacyjną w Dobkowie.
W ciągu trzech dni stoisko obsługiwali: Marzena Szkutnik z Urzędu Gminy Pielgrzymka oraz przedstawiciel Czapli – Wioski piasku i kamienia, Sławomir Kosz – właściciel Pensjonatu pod Chmielarzem w Wojcieszowie oraz firmy Active Trip, przedstawiciele Hotelu i Restauracji Pałac Krotoszyce, Alicja Lamparska współpracująca z Zamkiem Grodziec, a także pracownicy biura LGD – Gabriela Męczyńska, Marta Cieślak i Małgorzata Dubrowska.
Stoisko Partnerstwa Kaczawskiego cieszyło się dużym zainteresowaniem. Przewodnicy, nauczyciele i osoby indywidualne dopytywały o ofertę warsztatową i noclegową oraz lokalne atrakcje i zabytki regionu Gór i Pogórza Kaczawskiego, jak również o nowopowstałe Singiel Tracki. Rozdaliśmy wiele ulotek, folderów i map. Ponadto na naszym stoisku można było dostać m.in. smycze i odblaski z napisem Geopark Kraina Wygasłych Wulkanów, a także agatowe breloki.
Udział w Targach stanowi niezwykłą promocję naszego regionu, a co za tym idzie – Geopark Kraina Wygasłych Wulkanów jest coraz bardziej rozpoznawalnym regionem kraju, a swoją oryginalną nazwą i niespotykanymi atrakcjami, przyciąga coraz więcej turystów, szkół i innych gości. Działalność geoparku nie ogranicza się bowiem tylko do popularyzacji geologii, ale również ogromny nacisk kładzie się właśnie na promocji dziedzictwa przyrodniczego i kulturowego regionu. Nasze stoisko na targach odwiedziło w tym roku wielu przewodników i regionalnych działaczy, pasjonatów, którzy z dużą pochwałą odnosili się do działań LGD Partnerstwo Kaczawskie, jak i działań Stowarzyszenia Kaczawskiego. Zwrócili uwagę, jak bardzo w ostatnich latach rozwija się nasz region, a turyści przyjeżdżają tu z najdalszych zakątków Polski.
Dziękujemy wszystkim za pomoc oraz duże zaangażowanie w obsłudze naszego stoiska.

Zdjęcia

  •  -
  •  -
  •  -
  •  -
  •  -
  •  -
  •  -
  •  -
  •  -
  •  -