Europejski Fundusz Rolny na Rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie. Operacja pn. Prowadzenie strony internetowej na potrzeby realizacji LSR, w tym w szczególności zamieszczania na tej stronie Planu Komunikacji współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach działania M19 Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach Inicjatywy LEADER Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020, poddziałanie 19.4 Wsparcie na rzecz kosztów bieżących i aktywizacji

Kraina Wygasłych Wulkanów na targach turystycznych!

2023-03-06 12:00

W dniach od 3 do 5 marca br. odbyła się 15. edycja Międzynarodowych Targów Turystycznych i Czasu Wolnego na wrocławskim stadionie Tarczyński Arena. Stowarzyszenie „Lokalna Grupa Działania Partnerstwo Kaczawskie” otrzymało do dyspozycji stoisko, dzięki czemu przez trzy dni mogliśmy promować Geopark Kraina Wygasłych Wulkanów, nasze lokalne atrakcje, zabytki, ofertę warsztatową, ofertę noclegową i gastronomiczną. Dodatkowo na naszym stoisku odbywały się bezpłatne warsztaty: warsztaty płukania złota (Miasto Złotoryja), warsztaty wykonywania palmy wielkanocnej i ozdób świąteczno-wiosennych (Skrzaty Kaczawskie M.G.), warsztaty piernika figuralnego (Kuźnia Rzemiosł Dawnych), geoparkowe laboratorium (Centrum Nauk o Ziemi – Sudecka Zagroda Edukacyjna w Dobkowie). Bardzo dziękujemy Wam za uatrakcyjnienie stoiska, Waszą aktywność i mile spędzony czas. Warsztaty były przez Was świetnie prowadzone, z dużą dawką entuzjazmu i radosnej atmosfery. Nikt się nie dziwił, że było tylu chętnych!
W naszym punkcie pięknie wyeksponowaliśmy również produkty lokalne i rękodzieło kaczawskie: m.in. mąka, kasze i makaron z Młyna Mierczyce, soki i dżemy od Spiżarni pod Ostrzycą, pierniki od Kuźni Rzemiosł Dawnych oraz Pierniki Martyny, makaron i ciasteczka orkiszowe od Gospodarstwo Rolne „Serce” Władysława Gil z Radzimowic, miody od Apikraina i Pasieka na Malinowym Wzgórzu, lawenda od Chata Morgana, drewniane domki od Czarująca Krawcowa, Skrzaty Kaczawskie od Magdy Gacia, ceramika, geogadżety z projektu MARLO i wiele innych cudnych wyrobów. Dużą popularność zdobyła nasza duża geoparkowa ramka, z którą zdjęcia wykonywała sobie młodzież, dorośli, przewodnicy oraz goście i przyjaciele. Mieliśmy również mini wystawę skał i minerałów, jak również stolik z geoparkowymi grami i kolorowankami.
W ciągu trzech dni stoisko obsługiwali: Małgorzata Świderska, Gabriela Męczyńska, Małgorzata Dubrowska i Marta Cieślak z LGD Partnerstwo Kaczawskie, Monika Cychowska-Nowak i Sara Rzegocka z Sudeckiej Zagrody Edukacyjnej z Dobkowa, Magdalena Gacia Skrzaty Kaczawskie M.G., Anna Ardelli, Barbara Wild, Angelika Naporowska, Małgorzata Markiewicz i pan Wiesław z Urzędu Miasta Złotoryja, Marzena Feliksiak z Centrum Informacji Turystycznej w Złotoryi oraz Irena Tchorowska, Ewa Tchorowska i Julia Ryszka z Kuźni Rzemiosł Dawnych.
Stoisko cieszyło się dużym zainteresowaniem, zwłaszcza rodzin z dziećmi, nauczycieli oraz przewodników. Osoby te dopytywały o ofertę warsztatową, noclegową i gastronomiczną oraz lokalne atrakcje i zabytki regionu Gór i Pogórza Kaczawskiego. Rozdanych zostało wiele ulotek, folderów, map oraz wizytówek. Tłumnie podchodziły do nas rodziny z dziećmi zachwycając się hasłami typu „zamek na wygasłym wulkanie”, „najstarsze miasto w Polsce”, „nocleg w młynie” czy „salamandra w pięknym wąwozie”. Nawiązaliśmy kontakt z biurami podróży, blogerami, przewodnikami, nauczycielami szkół podstawowych i ponadpodstawowych, a także z miłośnikami turystyki. Wiele osób dowiedziało się o możliwości zdobycia odznaki turystycznej Korona Kaczawska (PTTK Legnica) – otrzymali od nas regulamin i wykaz szczytów do zdobycia.
Odwiedziło nas również wielu gości: pan Krzysztof Maj - członek Zarządu Województwa Dolnośląskiego, pan Przemysław Bandura - prezes Targów, pan Piotr Wnukowicz - Dyrektor Wydziału Turystyki w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Dolnośląskiego, pan Grzegorz Kucab - Burmistrz Bolkowa, Paweł Kisowski - Burmistrz Miasta i Gminy Świerzawa z małżonką, pan Piotr Migoń z Uniwerytetu Wrocławskiego, pan Mariusz Garbera - kasztelan Zamek Grodziec z rycerzami, pan Marek Rabski - PTTK Legnica , pan Andrzej Kaletyn oraz pan Rafał Fronia - przyjaciel naszego Partnerstwa, Waldemar Brygier z rodziną, Ryszard Czerwiński z rodziną, Polskie Bractwo Kopaczy Złota oraz Renata Semeniuk - finalistka programu MasterChef.
Udział w Targach stanowi niezwykłą promocję naszego regionu, a co za tym idzie – Kraina Wygasłych Wulkanów jest coraz bardziej rozpoznawalnym regionem kraju, a swoją oryginalną nazwą i niespotykanymi atrakcjami, przyciąga coraz więcej turystów, szkół i innych gości. Cieszymy się, że nasze stoisko poza ulotkami - zaprezentowało również warsztatową, bardzo ciekawą formę spędzania czasu na naszym obszarze. Nasz region to całe bogactwo perełek i osobliwości do zobaczenia, podziwiania, zrobienia i posmakowania!
Serdecznie dziękujemy za możliwość bezpłatnego wystawienia się na tak ważnym, międzynarodowym wydarzeniu. Dziękujemy wszystkim za pomoc i wsparcie w przygotowaniach do targów, a potem obsłudze stoiska oraz za duże zaangażowanie w prowadzeniu warsztatów. Mamy nadzieję, ze DO ZOBACZENIA ZA ROK!

Zdjęcia

 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -
 • -