Europejski Fundusz Rolny na Rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie. Operacja pn. Prowadzenie strony internetowej na potrzeby realizacji LSR, w tym w szczególności zamieszczania na tej stronie Planu Komunikacji współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach działania M19 Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach Inicjatywy LEADER Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020, poddziałanie 19.4 Wsparcie na rzecz kosztów bieżących i aktywizacji

Wdrażaj z nami lokalną strategię rozwoju na lata 2016-2023 

Stowarzyszenie "Lokalna Grupa Działania Partnerstwo Kaczawskie" jest członkiem oraz współpracuje:

- w ramach Geoparku Kraina Wygasłych Wulkanów

- w ZWIĄZKU STOWARZYSZEŃ "DOLNOŚLĄSKA SIEĆ PARTNERSTW LGD" 

- z Polskią Siecią LGD


 

założenia projektu LSR

PUNKT INFORMACYJNO-KONSULTACYJNY  ds. Lokalnej Strategii Rozwoju na lata 2016 - 2023 

Informujemy, że w siedzibie Stowarzyszenia "Lokalna Grupa Działania Partnerstwo Kaczawskie" w Mściwojowie 54 prowadzony jest punkt konsultacyjny dla potencjalnych beneficjentów Lokalnej Strategii Rozwoju na lata 2016-2023.

Zapraszamy mieszkańców z obszaru działania LGD Partnerstwo Kaczawskie (gmina: Bolków, Krotoszyce, Legnickie Pole, Męcinka, Mściwojów, Paszowice, Pielgrzymka, Ruja, Świerzawa, Wądroże Wielkie, Zagrodno, Złotoryja wiejska, Miasto Wojcieszów, Miasto Złotoryja) do odwiedzenia punktu informacyjno - konsultacyjnego.

Punkt konsultacyjny dla potencjalnych beneficjentów otwarty w poniedziałek, wtorek i czwartek w godzinach: 9.00 - 14.00  a w trakcie ogłoszenia naboru wniosków CODZIENNIE! Uwaga!  W związku z dużym zainteresowaniem prosimy o telefoniczną rezerwację terminu - 76 8728718.

Kraina Wygasłych Wulkanów na targach turystycznych!

2023-03-06 (19 dni temu)

W dniach od 3 do 5 marca br. odbyła się 15. edycja Międzynarodowych Targów Turystycznych i Czasu Wolnego na wrocławskim stadionie Tarczyński Arena. Stowarzyszenie „Lokalna Grupa Działania Partnerstwo Kaczawskie” otrzymało do dyspozycji stoisko, dzięki czemu przez trzy dni mogliśmy promować Geopark Kraina Wygasłych Wulkanów, nasze lokalne atrakcje, zabytki, ofertę warsztatową, ofertę noclegową i gastronomiczną. Dodatkowo na naszym stoisku odbywały się bezpłatne warsztaty: warsztaty płukania złota (Miasto Złotoryja), warsztaty wykonywania palmy wielkanocnej i ozdób świąteczno-wiosennych (Skrzaty Kaczawskie M.G.), warsztaty piernika figuralnego (Kuźnia Rzemiosł Dawnych), geoparkowe laboratorium (Centrum Nauk o Ziemi – Sudecka Zagroda Edukacyjna w Dobkowie). Bardzo dziękujemy Wam za uatrakcyjnienie stoiska, Waszą aktywność i mile spędzony czas. Warsztaty były przez Was świetnie prowadzone, z dużą dawką entuzjazmu i radosnej atmosfery. Nikt się nie dziwił, że było tylu chętnych!

Porozumienie z Uniwersytetem podpisane!

2023-03-06 (19 dni temu)

W dniu 2 marca 2023r. Małgorzata Świderska, członek Zarządu LGD Partnerstwo Kaczawskie oraz Gabriela Męczyńska, Dyrektor biura i skarbnik LGD, wzięły udział w I seminarium z cyklu Jeleniogórskie Obserwatorium Ekonomiczne pn. „Jak osiągnąć sukces w rozwoju terenów peryferyjnych.?” Seminarium organizowane było przez Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu - Filia w Jeleniej Górze, a rozpoczął je dr hab. Piotr Rogala – profesor UEW, Dziekan Filii w Jeleniej Górze, witając zgromadzonych i przedstawiając cele spotkania.
Podczas tego wydarzenia podpisane zostało porozumienie o współpracy pomiędzy Filią w Jeleniej Górze Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu, a 15 Lokalnymi Grupami Działania z Dolnego Śląska, w tym z LGD Partnerstwo Kaczawskie. Był to więc ważny dla nas dzień.

Biuro nieczynne w dniu 3.03.2023r.

2023-03-01 (24 dni temu)

W dniu 3 marca 2023r. biuro LGD bedzie nieczynne w związku z wyjazdem pracowników na Targi Turystyczne we Wrocławiu.

Wyniki naboru 26/2022

2023-02-28 (26 dni temu)

W dniu 16 stycznia 2023r. zakończyło się przyjmowanie wniosków o przyznanie pomocy w ramach dwóch naborów zorganizowanych przez Stowarzyszenie „LGD Partnerstwo Kaczawskie” - min. w zakresie  podejmowania   działalności gospodarczej w ramach poddziałania 19.2 „Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 na przedsięwzięcie   26/2022- 2.1 Tworzenie nowych przedsiębiorstw.