Stowarzyszenie „Lokalna Grupa Działania Partnerstwo Kaczawskie” zobowiązuje się zapewnić dostępność swojej strony internetowej zgodnie z przepisami ustawy z dnia 4 kwietnia 2019r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych. Oświadczenie w sprawie dostępności ma zastosowanie do strony internetowej LGD Partnerstwo Kaczawskie: www.lgd.partnerstwokaczawskie.pl
Data publikacji strony internetowej: 14.02.2025r.
Data ostatniej istotnej aktualizacji: 14.02.2025r.
Status pod względem zgodności z ustawą
Strona internetowa jest częściowo zgodna z ustawą z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych z powodu niezgodności lub wyłączeń takich jak:
- Zamieszczone na stronie niektóre dokumenty w formie plików PDF mogą nie być dostępne cyfrowo w całości, ponieważ były skanowane.
- Na stronie internetowej znajduje się film, do którego jest możliwość włączenia napisów dla osób Głuchych.
- Część z opublikowanych zdjęć nie posiada opisu alternatywnego, ponieważ mają one charakter promocyjny i nie są wykorzystywane do realizacji bieżących zadań.
- Nie wszystkie elementy nietekstowe, umieszczone na stronie internetowej, posiadają szczegółowy opis.
- Nie wszystkie strony i wpisy opublikowane przed 1 stycznia 2024 są dostępne cyfrowo.
- Dla osób słabowidzących przeznaczona jest wersja tekstowa oraz wersja o zwiększonym kontraście, strona dostosowana jest również do urządzeń mobilnych. Możliwa jest też zmiana wielkości czcionki tekstu w opublikowanych artykułach.
Przygotowanie deklaracji w sprawie dostępności
Deklarację sporządzono dnia: 14.02.2025
Deklarację została ostatnio poddana przeglądowi i aktualizacji dnia: 14.02.2025
Deklarację sporządzono na podstawie samooceny.
Informacje zwrotne i dane kontaktowe
Za rozpatrywanie uwag i wniosków odpowiada: Gabriela Męczyńska.
E-mail: lgd.kaczawskie@gmail.com
Telefon: 76 872 87 18
Każdy ma prawo:
- Zgłosić uwagi dotyczące dostępności cyfrowej strony lub jej elementu.
- Zgłosić żądanie zapewnienia dostępności cyfrowej strony lub jej elementu.
- Wnioskować o udostępnienie niedostępnej informacji w innej alternatywnej formie.
Żądanie musi zawierać: dane kontaktowe osoby zgłaszającej, wskazanie strony lub elementu strony, której dotyczy żądanie, wskazanie dogodnej formy udostępnienia informacji, jeśli żądanie dotyczy udostępnienia w formie alternatywnej informacji niedostępnej.
Rozpatrzenie zgłoszenia powinno nastąpić niezwłocznie, najpóźniej w ciągu 7 dni. Jeśli w tym terminie zapewnienie dostępności albo zapewnienie dostępu w alternatywnej formie nie jest możliwe, powinno nastąpić najdalej w ciągu 2 miesięcy od daty zgłoszenia.
Skargi i odwołania
Na niedotrzymanie tych terminów oraz na odmowę realizacji żądania można złożyć skargę do organu nadzorującego pocztą lub drogą elektroniczną na adres:
Organ nadzorujący: Stowarzyszenie „LGD Partnerstwo Kaczawskie”
Adres: Mściwojów 54, 59-407 Mściwojów, I piętro
E-mail: lgd.kaczawskie@gmail.com
Telefon: 76 872 87 18
Skargę można złożyć również do Rzecznika Praw Obywatelskich.
Informacje dodatkowe
Ułatwienia
Inne informacje i oświadczenia
Informacja o dostępności tłumacza języka migowego
Zgodnie z obowiązującą od dnia 1 kwietnia 2012 roku ustawą o języku migowym i innych środkach komunikowania się osoba uprawniona, która zamierza skorzystać z usług tłumacza, zobowiązana jest zgłosić ten fakt, w terminie co najmniej na 3 dni robocze przed planowaną wizytą w siedzibie Stowarzyszenia „LGD Partnerstwo Kaczawskie”.
Zgłoszenia można dokonać w jednej z następujących form:
poprzez e-mail na adres: lgd.kaczawskie@gmail.com
listownie na adres: Mściwojów 54, 59-407 Mściwojów
telefonicznie za pośrednictwem osoby trzeciej na nr: 76 872-87-18
Dostępność architektoniczna
Biuro Stowarzyszenia „Lokalna Grupa Działania Partnerstwo Kaczawskie” mieści się na pierwszym piętrze w dwukondygnacyjnym budynku, który nie jest przystosowany do obsługi osób, które mają trudności w poruszaniu się. Nie ma windy ani schodołazu. Na parterze jest toaleta – nie dostosowana do potrzeb osób z niepełnosprawnościami. W budynku również nie ma zamontowanych informacji głosowych.
Przy budynku biura LGD znajduje się parking. Nie ma wyznaczonych miejsc dla osób niepełnosprawnych. W przypadku braku miejsc istnieje możliwość zaparkowania przy wejściu głównym do budynku.
W budynku biura nie ma zamontowanych informacji głosowych, pętli indukcyjnych.
Biuro Stowarzyszenia „LGD Partnerstwo Kaczawskie” nie zapewnia tłumacza polskiego języka migowego (PJM) oraz tłumacza alfabetu Braille´a dla osób niewidomych.
Do budynku oraz jego pomieszczeń możliwe jest wejście z psem asystującym, bądź psem przewodnikiem. Każda osoba ze szczególnymi potrzebami w rozumieniu dostępności architektonicznej ma zapewnione wsparcie pracownika biura LGD.