W sobotę, 30 maja br., Zarząd naszego Stowarzyszenia – Piotr Pieniążek -prezes oraz Gabriela Męczyńska – skarbnik uczestniczyli w uroczystych obchodach Jubileuszu 60-lecia PTTK Oddziału Ziemi Jaworskiej. Wydarzenie odbyło się w Muzeum Regionalnym w Jaworze i zgromadziło wielu przedstawicieli środowisk turystycznych, samorządowych oraz organizacji społecznych związanych z regionem.
Była to wyjątkowa i pełna wzruszeń uroczystość, podczas której doceniono działalność naszego Stowarzyszenia. Z ogromną satysfakcją odebraliśmy odznakę „Zasłużony dla Turystyki Ziemi Jaworskiej”, przyznaną za zaangażowanie w rozwój i promocję turystyki w regionie. To dla nas wielki zaszczyt i motywacja do dalszej pracy na rzecz Krainy Wygasłych Wulkanów.
Serdecznie dziękujemy za zaproszenie do udziału w tym wyjątkowym wydarzeniu. Składamy również najserdeczniejsze gratulacje oraz wyrazy uznania wszystkim osobom tworzącym PTTK Oddział Ziemi Jaworskiej za sześć dekad pełnej pasji działalności na rzecz rozwoju turystyki, krajoznawstwa oraz promocji niezwykłych walorów przyrodniczych i kulturowych naszego regionu.
Przez 60 lat działalności Oddział PTTK w Jaworze nie tylko inspirował kolejne pokolenia do odkrywania piękna Krainy Wygasłych Wulkanów, ale także budował lokalną wspólnotę ludzi aktywnych, zaangażowanych i otwartych na dziedzictwo Dolnego Śląska. Dzięki konsekwentnej pracy, licznym inicjatywom oraz społecznemu zaangażowaniu organizacja na trwałe wpisała się w historię i rozwój turystyki regionalnej.
Jako Stowarzyszenie „Lokalna Grupa Działania Partnerstwo Kaczawskie” oraz Stowarzyszenie Kaczawskie zarządzające Światowym Geoparkiem UNESCO Kraina Wygasłych Wulkanów z ogromną satysfakcją podkreślamy naszą wieloletnią, owocną współpracę z PTTK Oddziałem Ziemi Jaworskiej. Wspólnie realizowane wydarzenia, inicjatywy edukacyjne i promocyjne stanowią doskonały przykład partnerstwa opartego na wzajemnym szacunku, zaangażowaniu oraz wspólnej trosce o rozwój turystyki i ochronę lokalnego dziedzictwa.
Dziękujemy za energię, społeczną aktywność oraz nieustanne budowanie pozytywnego wizerunku naszego regionu. Życzymy kolejnych lat pełnych sukcesów, satysfakcji z podejmowanych działań, nowych inspirujących przedsięwzięć oraz niegasnącej pasji do odkrywania i promowania piękna naszej małej ojczyzny.
Niech Jubileusz 60-lecia będzie powodem do dumy, źródłem wielu pięknych wspomnień oraz inspiracją do dalszej działalności na rzecz mieszkańców i odwiedzających nasz wyjątkowy region.
