Europejski Fundusz Rolny na Rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie. Operacja pn. Prowadzenie strony internetowej na potrzeby realizacji LSR, w tym w szczególności zamieszczania na tej stronie Planu Komunikacji współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach działania M19 Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach Inicjatywy LEADER Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020, poddziałanie 19.4 Wsparcie na rzecz kosztów bieżących i aktywizacji

Słodkie pierniki, cudne anioły i kolędowanie Kaczawskich Przyjaciół – czyli XI Kaczawski Jarmark Bożonarodzeniowy w Krotoszycach

2017-12-12 (166 dni temu)

Na tegoroczny XI Kaczawski Jarmark Bożonarodzeniowy w Krotoszycach przyciągnęły tłumy odwiedzających. A było co oglądać i czego posłuchać. Oprócz kramów, które uginały się od ręcznie robionych świątecznych ozdób, stroików, serwetek, biżuterii czy aniołów, nie zabrakło przysmaków. Najbardziej popularne były pierogi, barszcz, pajdy ze smalcem i oczywiście przepyszne domowe ciasta oraz grzane wino z przyprawami.
Jarmark zorganizowany został przez Stowarzyszenie „Lokalna Grupa Działania Partnerstwo Kaczawskie” i odbył się 10 grudnia br. w Zespole Pałacowo-Parkowym w Krotoszycach. Patronat honorowy nad wydarzeniem objęli: Cezary Przybylski- Marszałek Województwa Dolnośląskiego, Janina Mazur – Starosta Legnicki, Stanisław Laskowski – Starosta Jaworski oraz Ryszard Raszkiewicz – Starosta Złotoryjski. XI Kaczawski Jarmark Bożonarodzeniowy współfinansowany został ze środków budżetowych Województwa Dolnośląskiego oraz ze środków Powiatu Jaworskiego, a także z środków własnych Stowarzyszenia „LGD Partnerstwo Kaczawskie”.

Konkursy podczas „XI Kaczawskiego Jarmarku Bożonarodzeniowego”

2017-12-05 (173 dni temu)

Informujemy, że podczas „XI Kaczawskiego Jarmarku Bożonarodzeniowego” odbędą się dwa konkursy. Konkurs „Najpiękniejsze stoisko na Jarmarku” skierowany jest do wystawców z terenu Partnerstwa Kaczawskiego. Konkursem tym objęte będą stoiska prezentowane podczas tegorocznego Jarmarku w Krotoszycach, a warunkiem uczestnictwa jest zgłoszenie organizatorom oferty udziału w tym konkursie na karcie zgłoszeniowej.

Uwaga- 4 grudnia biuro LGD będzie nieczynne

2017-12-01 (177 dni temu)

Informujemy, że w dniu 4 grudnia br. Biuro LGD Partnerstwo Kaczawskie będzie nieczynne w związku z wyjazdem pracowników biura na szkolenie do Wrocławia. Zapraszamy do kontaktu telefonicznego pod nr 609 538 810. Za utrudnienia przepraszamy.

Aktualizacja Lokalnej Strategii Rozwoju dla Partnerstwa Kaczawskiego- kolejne spotkania informacyjno-konsultacyjne

2017-12-01 (177 dni temu)

Jak już informowaliśmy, od 25 października br. pracownicy biura Stowarzyszenia „Lokalna Grupa Działania Partnerstwo Kaczawskie” przeprowadzają spotkania informacyjno - konsultacyjne na terenie Partnerstwa Kaczawskiego pn. "Aktualizacja Strategii Rozwoju Lokalnego Kierowanego przez Społeczność na lata 2016-2023 dla Partnerstwa Kaczawskiego".

Pierwszy beneficjent rozpoczyna działalność

2017-11-29 (179 dni temu)

Miło nam poinformować, że pierwszy beneficjent rozpoczął już działalność gospodarczą w ramach poddziałania 19.2 „Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 z udziałem środków Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich, przedsięwzięcie 2.1 Tworzenie nowych przedsiębiorstw.
Szczęśliwcem jest pan Wawrzyniec Paluch z Wojcieszyna w Gminie Pielgrzymka, który w lutym br. złożył w biurze LGD Partnerstwo Kaczawskie wniosek o przyznanie pomocy na kwotę 100 000zł., na operację pt. „Punkt apteczny Pod Ostrzycą – wyposażenie w sprzęt, meble oraz wprowadzenie nowej oferty turystycznej i produktu lokalnego na bazie zasobów Krainy wygasłych Wulkanów”.