Europejski Fundusz Rolny na Rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie. Operacja pn. Prowadzenie strony internetowej na potrzeby realizacji LSR, w tym w szczególności zamieszczania na tej stronie Planu Komunikacji współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach działania M19 Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach Inicjatywy LEADER Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020, poddziałanie 19.4 Wsparcie na rzecz kosztów bieżących i aktywizacji

Zapraszamy na Warsztat Refleksyjny - 24 lutego - Wojcieszów

2020-01-09 (10 dni temu)

Serdecznie zapraszamy do udziału w warsztacie refleksyjnym, którego celem będzie podsumowanie minionego roku pod względem wdrażania LSR 2016-2023 dla Partnerstwa Kaczawskiego oraz działań Stowarzyszenia "Lokalna Grupa Działania Partnerstwo Kaczawskie", który zaplanowaliśmy na dzień 24 lutego 2020 r. (poniedziałek), od godz. 12:30 w Pensjonacie pod Chmielarzem w Wojcieszowie, ul. Turystyczna 1.

Dosiego Roku!

2019-12-30 (20 dni temu)

Szczęśliwego Nowego Roku 2020!

Zdrowych i wesołych Świąt Bożego Narodzenia!

2019-12-23 (27 dni temu)

Święta Bożego Narodzenia to czas niezwykły, pełen uroku i radości.

To chwila wytchnienia, którą poświęcamy rodzinie i przyjaciołom.

W tym pięknym czasie życzymy, by te Święta były okresem pojednania i spokoju.

Niechaj Nowy Rok przyniesie zdrowie, pogodę ducha oraz spełnienie marzeń.

życzą

Zarząd oraz pracownicy Biura Stowarzyszenia „Lokalna Grupa Działania Partnerstwo Kaczawskie”

Informacja

2019-12-17 (33 dni temu)

Informujemy, że dnia 24 grudnia br. biuro LGD Partnerstwo Kaczawskie będzie czynne do godziny 11.30, a dnia 27 grudnia biuro będzie nieczynne.

Magia Świąt na Kaczawskim Jarmarku Bożonarodzeniowym

2019-12-11 (39 dni temu)

Jak co roku, na Kaczawskim Jarmarku Bożonarodzeniowym w Krotoszycach, pojawiły się tłumy odwiedzających. A było na co popatrzeć, posłuchać i popróbować!
W tym roku Jarmark odbył się 8 grudnia, a zorganizowany został przez Stowarzyszenie „Lokalna Grupa Działania Partnerstwo Kaczawskie” oraz Stowarzyszenie Kaczawskie. Patronat honorowy nad wydarzeniem objęli: Aneta Kucharzyk – Starosta Jaworski, Wiesław Świerczyński – Starosta Złotoryjski oraz Adam Babuśka – Starosta Legnicki. XIII Kaczawski Jarmark Bożonarodzeniowy współfinansowany został ze środków budżetowych Powiatu Jaworskiego, środków Dolnośląskiej Izby Rolniczej, a także ze środków własnych Stowarzyszenia LGD Partnerstwo Kaczawskie.
Na tegorocznym Jarmarku zaprezentowało się 45 wystawców. Rękodzielnicy, artyści i wytwórcy z obszaru Krainy Wygasłych Wulkanów – nie zawiedli. Można było podziwiać kunsztownie wykonane ozdoby świąteczne, bombki, szopki, bałwanki, serwetki, anioły i wiele innych. Można również było skosztować tradycyjnych pierogów, barszczu czy przepysznego domowego ciasta. Przez cały dzień na scenie występowały lokalne zespoły ludowe, dzięki którym w Pałacu rozbrzmiewały najpiękniejsze polskie kolędy i pastorałki. Wszystko to prowadziło do cudownej, świątecznej, niepowtarzalnej atmosfery. Do wspólnego kolędowania zapraszały takie zespoły jak: Zespół ECHO z Bolkowa, Zespół Folklorystyczny "Cichowodzianie" z Budziszowa Wielkiego, Kukułeczki z Pogwizdowa, NOWOWIANKI z Nowej Wsi Legnickiej oraz Lipowianie z Lipy.